Certifikáty

Přírodní kosmetika je oblíbená stále oblíbenější. O to důležitější je označení takové kosmetiky, díky kterému je její pravost snadno rozpoznatelná. Certifikace kosmetiky je téma, které nám obzvláště leží na srdci a o které se stále znovu zasazujeme na národní i mezinárodní úrovni. Proto nesou všechny produkty firmy LOGONA označení BDIH, které je již více než přes deset let zárukou přírodní kosmetiky. Mnohé výrobky mají navíc certifikaci NATRUE a nesou bio pečeť firmy LOGONA, kterou garantujeme vysoký podíl bio složek v našich produktech. Výsledkem našeho snažení jsou početná ocenění jako – „dobrá“ a „velmi dobrá“ kosmetika udělována magazínem Öko-Test. LOGONA je kontrolovaná přírodní kosmetika, na kterou se můžete na 100% spolehnout.

Certifikáty přírodní kosmetiky

BDIH

Kontrolovaná přírodní kosmetika
Všechny produkty firmy LOGONA Naturkosmetik odpovídají přísným BDIH-kritériím pro kontrolovanou přírodní kosmetiku. BDIH-standard stanovuje, které suroviny smějí být použity a které nikoliv. To v podstatě znamená: Certifikovaná přírodní a bio kosmetika smí obsahovat jen přírodní suroviny a suroviny na přírodní bázi – zejména z kontrolovaného biologického zemědělství nebo volného sběru v přírodě ekologicky čistých oblastí. Všechna ustanovení BDIH-standardu jsou zakotvena v etickém prohlášení. Podle této etiky nemůže být přírodní a bio kosmetika posuzována izolovaně, ale naopak v rámci uceleného pojetí vnímání člověka a přírody. Dodržování všech kritérií je prověřováno a dokumentováno vlastní značkou organizace. Obsáhlé informace k BDIH-standardu naleznete na internetu pod www.kontrollierte-naturkosmetik.de nebo pod www.ionc.info.

NATRUE

Značka NATRUE je mezinárodní certifikace pro přírodní a bio kosmetiku
Stále se rozšiřující řada výrobků značky LOGONA Naturkosmetik nese také mezinárodní certifikaci pro přírodní a bio kosmetiku NATRUE. Podle NATRUE-standardu jsou kosmetické produkty certifikovány ve třech kategoriích: jako přírodní kosmetika, jako přírodní kosmetika s bio podílem nebo jako bio kosmetika. NATRUE – standard má s BDIH-standardem mnoho společného, klade však specifické důrazy na kvalitu. Ke zvláštním charakteristikám značky NATRUE patří přesně a pevně stanovený minimální podíl autentických přírodních látek a přesně a pevně stanovený maximální podíl surovin blízkých přírodním látkám. Pro spotřebitele je tímto garantována vysoká míra autentické přírodní kvality. Více ke značce NATRUE naleznete na internetu pod www.natrue.org.

EcoControl

Prověřená kvalita surovin
Kvalita a účinnost kosmetického výrobku závisí ve vysoké míře na kvalitě použitých surovin. Řada produktů firmy LOGONA nese pečeť EcoControl. Tato pečeť ručí za prověřenou kvalitu surovin. EcoControl certifikuje mimo jiné suroviny biologického zemědělství a z volného sběru z ekologicky čistých oblastí. Certifikována je ekologická kvalita produktu (např. éterického oleje) na základě ekologických kvalit surovin (např. EG Bio) a výrobního procesu.

EMAS

Certifikát udělovaný za dobré řízení v oblasti životního prostředí
Firma LOGOCOS Naturkosmetik AG, ke které patří značka LOGONA Naturkosmetik, vydala obsáhlé prohlášení týkající se životního prostředí a podřídila se dobrovolně rozsáhlé kontrole výrobních procesů. Po jednoduchém přezkoušení je firma LOGOCOS vlastníkem certifikace ISO-14001a EMAS, které jsou propůjčovány za realizaci nejvyšších standardů v rámci vnitropodnikového řízení v oblasti životního prostředí. Více se dozvíte na www.emas.de. Prohlášení týkající se životního prostředí si můžete stáhnout zde: www.logocos.de.

…..

CSE

Nová pečeť za trvalou udržitelnost
Písmena CSE znamenají „Certified Sustainable Economics“, tedy certifikované trvale udržitelné hospodaření. CSE-standard rozumí pod pojmem trvale udržitelné hospodaření rovnováhu tří pilířů ekologie, sociální oblasti a ekonomie. Aby bylo obsahové komplexnosti takového úkolu učiněno za dost, byl pro certifikování vyvinut závazný a transparentní procesní postup. Cíle trvalé udržitelnosti, které si mohou podniky stanovit, jsou např.: žádné další užívání fosilních surovin, minimalizace přímé a nepřímé spotřeby energie nebo zřízení systému zdravotního managementu k lepší ochraně pracovníků. Cíle, ke kterým se firma LOGOCOS v rámci CSE-certifikace zavazuje, stanovuje CSE-úmluva, kterou nechala firma LOGOCOS v roce 2013 certifikovat. Více k CSE-pečeti se dozvíte zde: www.angewandte-wirtschaftsethik.org.

Öko-Test

Nejlepší známky pro výrobky firmy LOGONA
Magazín Öko-Test se poprvé objevil na trhu již v roce 1985. Dnes je to nejznámější magazín zaměřený na ochranu spotřebitele v Německu s těžištěm v ekologických tématech. Öko-Test
testuje výrobky v nezávislých laboratořích na přítomnost zdraví škodlivých a životní prostředí zatěžujících faktorů a hodnotí je odpovídajícím odborným způsobem. Produkty firmy LOGONA prospěly v těchto náročných testech v průběhu posledních 30-ti let přes 300 krát se známkou VELMI DOBRÝ nebo DOBRÝ.

Deutscher Allergie- und Asthmabund e. V. (DAAB)

Německý svaz alergiků a astmatiků (Deutscher Allergie- und Asthmabund e. V., DAAB)
Péče o citlivou pleť
Německý svaz alergiků a astmatiků byl založen roku 1897 a jako organizace pacientů a spotřebitelů hájí zájmy pacientů s alergiemi, astmatem/CPOD a neurodermitidou (atopickým ekzémem). Pečující řada LOGONA PUR, speciální péče pro alergiky s vysoce citlivou pletí, byla Německým svazem alergiků a astmatiků testována. Více informací naleznete na www.daab.de.

LOGONA bio pečeť

Prvotřídní kvalita z přírody
Na mnoha našich obalech naleznete bio pečeť firmy LOGONA. Tím garantujeme vysokou bio kvalitu našich produktů.

Veganské

Přírodní kosmetika, která miluje zvířata
Výrobky, které jsou označeny jako „veganské“, obsahují výlučně rostlinné látky.

Bezlepkové

Zdravá kosmetika od firmy LOGONA
Lidé, kteří trpí nesnášenlivostí lepku (celiakií), se musí vyhýbat stopám lepku v potravinách i kosmetických výrobcích. Bezlepkové produkty od firmy LOGONA jsou označeny upozorněním „bezlepkový“ (glutenfrei).

Bez laktózy

Produkty označené upozorněním „bez laktózy“ jsou vhodné pro lidi s nesnášenlivostí laktózy.